Kwalifikacja pełna na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji i europejskich ram kwalifikacji
Status:
włączona funkcjonująca
Rodzaj:
pełna
Kategoria:
studia wyższe
Poziom studiów
I stopnia
Dokument potwierdzający nadanie kwalifikacji:
Dyplom

Krótka charakterystyka kwalifikacji

Absolwent posiada ogólną wiedzę o języku włoskim jako kompletnym systemie językowym. Ma wiedzę na temat kultury, literatury i realioznawstwa włoskiego oraz językowe kompetencje komunikacyjne. Język pierwszy (język włoski) Absolwent opanowuje na poziomie B2 (ESOKJ). Posługuje się w sposób poprawny rozbudowanym systemem języka włoskiego. Potrafi dopasować stylistycznie swoje wypowiedzi adekwatnie do sytuacji i funkcji. Swobodnie i klarownie wyraża swoje opinie. Potrafi posługiwać się językiem specjalistycznym. Język francuski (drugi język obcy) Absolwent opanowuje na poziomie B1 (ESOKJ). Absolwent posiada kompetencje niezbędne do pracy w sektorach wymagających od pracownika biegłej znajomości języka włoskiego oraz współczesnego realioznawstwa włoskiego. Absolwent specjalizacji: Język włoski w kulturze i turystyce posiada pogłębioną wiedzę dotyczącą aspektów kulturowych i turystycznych Włoch. Absolwent specjalizacji: Język włoski w gospodarce i życiu publicznym posiada pogłębioną wiedzę dotyczącą przemysłu, administracji i prawa włoskiego.

Absolwent jest przygotowany do pracy w wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, w sektorze turystyki i usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury włoskiej (np. pracownik hotelu, przewodnik, pilot wycieczek turystycznych). Będzie poszukiwanym kandydatem na stanowiska pracy w przedsiębiorstwach włoskich, włosko-polskich oraz polskich, których działalność dotyczy szczególnie rynków włoskojęzycznych oraz w jednostkach administracji państwowej i samorządowej prowadzących współpracę z zagranicą (mediator kulturowy, urzędnik, sekretarz, wsparcie klienta włoskojęzycznego).

Informacje o kwalifikacji

Informacje o kierunku studiów

Status studiów
Prowadzone
Tytuł zawodowy / Stopień
Licencjat lub inny równorzędny
Specjalności
Język włoski w kulturze i turystyce;  Język włoski w gospodarce i życiu publicznym
Profil studiów
Ogólnoakademicki
Forma prowadzenia studiów
Studia stacjonarne
Język kształcenia
język polski
Związek z zawodami lub sektorami zawodowymi

Umiejętności językowe nabyte w trakcie studiów pozwalają na przystąpienie do egzaminu certyfikacyjnego CELI, którego KUL jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym.

Dodatkowe informacje na temat kwalifikacji

Zajęcia na kierunku prowadzone są w języku polskim i włoskim. Program studiów przewiduje obowiązkowe praktyki zawodowe (120 h) w instytucjach o profilu działalności zgodnym z realizowaną specjalizacją m.in. przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych, jednostkach samorządu terytorialnego, hotelach, urzędach, biurach podróży, firmach.

Tytuł zawodowy licencjata uprawnia do ubiegania się o przyjęcie: na studia II stopnia i zdobycia kwalifikacji na poziomie 7 ERK.

Informacje dodatkowe

Liczba punktów ECTS
180
Czas trwania studiów - liczba semestrów
6
Kod ISCED
0231 - Nauka języków
Kod kwalifikacji (od 2020 roku)
41047

Instytucje certyfikujące i podmioty powiązane z kwalifikacją

# Instytucje certyfikujące (IC) Instytucje walidujące
1
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie

LOKALIZACJA INSTYTUCJI CERTYFIKUJĄCYCH I WALIDUJĄCYCH