Kwalifikacja pełna na poziomie 4 Polskiej Ramy Kwalifikacji i europejskich ram kwalifikacji
Status:
włączona funkcjonująca
Rodzaj:
pełna
Kategoria:
szkolnictwo branżowe
Data włączenia do ZSK:
2021-09-01
Branża w szkolnictwie branżowym:
przemysłu mody (MOD)
Dokument potwierdzający nadanie kwalifikacji:
Dyplom zawodowy

Krótka charakterystyka kwalifikacji

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik stylista powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych: 1) w zakresie kwalifikacji MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych: a) projektowania wyrobów odzieżowych, b) konstruowania podstawowych wyrobów odzieżowych, c) modelowania podstawowych wyrobów odzieżowych, d) dobierania materiałów i dodatków do wyrobów odzieżowych, e) obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych, f) wykonywania wyrobów odzieżowych; 2) w zakresie kwalifikacji MOD.15. Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku: a) stylizowania sylwetki - ubioru, fryzury, makijażu i akcesoriów, b) doboru tematycznego ubioru, fryzury i makijażu do kreowanego wizerunku, c) doboru ubioru i fryzury do kształtu sylwetki, d) prowadzenia własnej działalności w zakresie stylizacji ubioru i kreacji wizerunku.

Informacje o kwalifikacji

Wymagane kwalifikacje poprzedzające

Opis

Dyplom zawodowy mogą otrzymać: absolwenci technikum w danym zawodzie lub absolwenci branżowej szkoły II stopnia w danym zawodzie lub osoby, które posiadają wykształcenie średnie lub średnie branżowe i ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie lub osoby, które posiadają wykształcenie średnie lub średnie branżowe i co najmniej dwa lata kształciły się lub pracowały w zawodzie, w którym wyodrębniono dane kwalifikacje, oraz zdały egzaminy zawodowe w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie: MOD.03. oraz MOD.15.

Informacje dodatkowe

Podstawa prawna włączenia kwalifikacji do ZSK
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego
Kod kwalifikacji (od 2020 roku)
13897

Efekty uczenia się

Syntetyczna charakterystyka efektów uczenia się

Efekty uczenia się kwalifikacji pełnej (efekty kształcenia dla zawodu) można przejrzeć w jej kwalifikacjach cząstkowych/poprzedzających. Aby sprawdzić, jakie kwalifikacje wchodzą w skład danego zawodu należy wejść w zakładkę powyżej "Informacje o w kwalifikacji", dalej "Wymagane kwalifikacje poprzedzające i inne warunki jakie są niezbędne do uzyskania kwalifikacji", "Kwalifikacje poprzedzające". Wchodząc w konkretną kwalifikację z listy, a następnie w zakładkę "Efekty uczenia się" zapoznamy się z efektami uczenia się dla danej kwalifikacji cząstkowej/poprzedzającej.

Instytucje certyfikujące i podmioty powiązane z kwalifikacją

# Instytucje certyfikujące (IC) Instytucje walidujące
1
Okręgowe Komisje Egzaminacyjne
2
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
3
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku
4
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
5
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
6
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi
7
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu
8
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
9
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

Minister właściwy dla kwalifikacji:

Minister Edukacji

LOKALIZACJA INSTYTUCJI CERTYFIKUJĄCYCH I WALIDUJĄCYCH