Kwalifikacja pełna na poziomie 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji i europejskich ram kwalifikacji
Status:
włączona funkcjonująca
Rodzaj:
pełna
Kategoria:
studia wyższe
Poziom studiów
II stopnia
Dokument potwierdzający nadanie kwalifikacji:
Dyplom

Krótka charakterystyka kwalifikacji

Absolwenci posługują się zaawansowaną wiedzą z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, świadczenia zindywidualizowanej opieki zdrowotnej w zakresie pielęgniarstwa, opracowywania założeń polityki kadrowej oraz planowania zasobów ludzkich odpowiednio do zapotrzebowania pacjentów. Organizują i nadzorują opiekę pielęgniarską, współpracują z członkami zespołu w zakresie doskonalenia jakości opieki, nadzorują i wdrażają do praktyki zawodowej narzędzia monitorowania i oceny jakości opieki pielęgniarskiej. Stosują różne techniki organizatorskie w badaniu i rozwiązywaniu problemów organizacyjnych oraz w usprawnianiu pracy na stanowiskach pielęgniarskich. Samodzielnie ordynują leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne, oraz wystawiają na nie recepty lub zlecenia. Rozwiązują problemy zawodowe związane z podejmowaniem decyzji w sytuacjach trudnych, wynikających ze specyfiki pełnionych funkcji zawodowych, wykorzystują przepisy prawa w działalności zawodowej. Dokonują wyboru odpowiednich środków i metod nauczania w działalności dydaktycznej i weryfikują osiągnięte efekty, opracowują programy edukacji zdrowotnej i realizują je w odniesieniu do rozpoznanych potrzeb zdrowotnych wybranego środowiska społecznego. Potrafią prowadzić badania naukowe w zakresie swojej specjalności oraz upowszechniać ich wyniki.

Absolwent jest przygotowany do pracy na wszystkich stanowiskach pielęgniarskich w instytucjach ochrony zdrowia i innych instytucjach. Absolwent może również prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować w instytucjach realizujących zadania z zakresu zdrowia publicznego, pracować w uczelniach, ośrodkach naukowo-badawczych, pracować w instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych, pracować w Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz instytucjach działających na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, pracować w instytucjach przygotowujących do zawodu pielęgniarskiego, realizujących doskonalenie zawodowe podyplomowe, realizujących edukację zdrowotną społeczeństwa.

Absolwent  jest przygotowany do planowania zasobów ludzkich, a także organizowania pracy zespołów pielęgniarskich i nadzorowania jakości świadczonej opieki. Specjalistyczna wiedza z przedmiotów medycznych, z psychologii i psychoterapii oparta na wartościach chrześcijańskich umożliwia mu samodzielną ocenę występującej sytuacji i podjęcie adekwatnych działań. Absolwent ma ukształtowane nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego.

Informacje o kwalifikacji

Informacje o kierunku studiów

Status studiów
Prowadzone
Tytuł zawodowy / Stopień
Magister lub inny równorzędny
Profil studiów
Praktyczny
Forma prowadzenia studiów
Studia stacjonarne
Język kształcenia
język polski
Związek z zawodami lub sektorami zawodowymi

Kwalifikacja uprawnia do wykonywania zawodu pielęgniarki.

Uzyskanie tytułu zawodowego magistra pielęgniarstwa uprawnia do wykonywania zawodu pielęgniarki zgodnie z art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (j.t. Dz. U. z 2016 r., poz. 1251).

Dodatkowe informacje na temat kwalifikacji

Uzyskanie tytułu zawodowego magistra pielęgniarstwa uprawnia do podjęcia studiów na poziomie 8 ERK oraz studiów podyplomowych.

Informacje dodatkowe

Liczba punktów ECTS
122
Czas trwania studiów - liczba semestrów
4
Kod ISCED
0913 - Pielęgniarstwo i położnictwo
Kod kwalifikacji (od 2020 roku)
41045

Instytucje certyfikujące i podmioty powiązane z kwalifikacją

# Instytucje certyfikujące (IC) Instytucje walidujące
1
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie

LOKALIZACJA INSTYTUCJI CERTYFIKUJĄCYCH I WALIDUJĄCYCH