×

Kolejne kwalifikacje w ZSK

Zestawione dwa zdjęcia. Na pierwszym na stole pełen kieliszek i butelka białego wina, deska serów i winogrona. Na drugim słoneczny dzień na polanie, dwie kobiety na przejażdżce konnej.
DCStudio, ASphotofamily / Freepik

Kwalifikacje związane z jeździectwem i dobieraniem wina włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. 

Dobieranie i podawanie wina

Osoba posiadająca kwalifikację jest gotowa do samodzielnej pracy w zakresie dobierania i podawania wina w obiektach gastronomiczno-turystycznych związanych z winiarstwem. Posługuje się wiedzą teoretyczną z zakresu produkcji i rodzajów wina. Układa kartę win do posiadanego menu. Komunikuje się z dostawcą branżowym i wybiera towar potrzebny do realizacji celów sprzedażowych. Dba o prawidłowy odbiór, sprawdzenie dostawy i przechowanie wina. Przygotowuje wino do serwisu, stosując zasady podawania wina i typ degustacji. Doradza gościom wybór wina i prawidłowo je podaje. Potrafi wykorzystać w relacji z gościem swoją wiedzę teoretyczną z zakresu winiarstwa. Stosuje zasady savoir-vivre w relacjach z gośćmi i współpracownikami.

Prowadzenie zajęć z jeździectwa na poziomie rekreacyjnym

Osoba posiadająca kwalifikację „Prowadzenie zajęć z jeździectwa na poziomie rekreacyjnym” jest przygotowana do samodzielnego planowania, organizowania, realizowania i monitorowania zajęć jeździeckich. Posługuje się metodami i narzędziami pracy charakterystycznymi dla jeździectwa, dostosowując je do uwarunkowań rozwoju ontogenetycznego uczniów, celów i postępów zajęć. Przygotowuje konspekty zajęć, dobierając ćwiczenia do tematu zajęć, poziomu umiejętności oraz wieku jeźdźca. Prezentuje umiejętności jeździeckie, wykonując poprawnie technicznie przejazdy parkurowe oraz terenowe, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Demonstruje i objaśnia ćwiczenia, nauczając zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, stosując zasady teorii i metodyki sportu oraz wykorzystując narzędzia komunikacji i motywacji. [...]

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie