×

"Tworzenie witryn internetowych" i "Projektowanie grafiki komputerowej" nowymi kwalifikacjami funkcjonującymi

Ministerstwo Cyfryzacji zawarło umowę z PZZJ - Instytutem Technologii Eksploatacji - PIB dla kwalifikacji "Tworzenie witryn internetowych" oraz "Projektowanie grafiki komputerowej", w związku z tym obie kwalifikacje otrzymały status funkcjonujących w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

 

Osoba posiadająca kwalifikację "Tworzenie witryn internetowych" będzie potrafiła zaprojektować i zaprogramować front-end witryny internetowej, wykorzystując technologię HTML, CSS i Javascript. Będzie gotowa do wprowadzania modyfikacji materiałów graficznych w podstawowym zakresie. Również w podstawowym zakresie będzie potrafiła prowadzić prace po stronie technologii serwerowych: bazy danych, panelu administracyjnego oraz Systemu Zarządzania Treścią (CMS). 

 

Osoba posiadająca kwalifikację "Projektowanie grafiki komputerowej" będzie posiadała umiejętności tworzenia i publikowania projektów graficzne, wykorzystując oprogramowanie komputerowe, z uwzględnieniem potrzeb i preferencji klientów. Uzyskaniem kwalifikacji mogą być zainteresowane osoby, które preferują pracę samodzielną i są gotowe do ponoszenia odpowiedzialności za całość wykonywanego projektu.
Oprócz powyższego, grafik będzie przygotowany do świadczenia usług w ramach własnej działalności gospodarczej lub w firmach zajmujących się tworzeniem witryn internetowych na zlecenie klienta, drukarniach, firmach zajmujących się dostarczaniem platform e-learningowych oraz tworzących treści szkoleń e-learningowych, agencjach.

 

Dokładniejszy opis kwalifikacji znajdziesz w Rejestrze:

Tworzenie witryn internetowych

Projektowanie grafiki komputerowej