II Forum Interesariuszy ZSK. Ogromne zainteresowanie spotkaniem w Warszawie

9 listopada br. w Warszawie odbyło się II Forum Interesariuszy ZSK. Wydarzenie było poświęcone planom rozwoju ZSK, a wydarzenie otworzył prof. dr hab. Robert T. Ptaszek, Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych. Celem II Forum Interesariuszy ZSK było podjęcie zagadnienia potencjalnych możliwości finansowania walidacji kwalifikacji rynkowych oraz kierunki rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację - zapraszamy na seminara

Instytut Badań Edukacyjnych w ramach projektu ZRK2 zaprasza do udziału w seminariach prezentujących publikację pt.: "Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację. Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?”.

Kwalifikacja dotycząca mediacji włączona do ZSK

W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji pojawiła się nowa kwalifikacja, która może odciążyć sądy, poprzez doprowadzenie do ugody między pokrzywdzonym a sprawcą przestępstwa lub wykroczenia. Kwalifikacje "Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia" włączył Minister Sprawiedliwości.  

Kwalifikacje związane ze sportami zimowymi włączone do ZSK

Bardzo dobra informacja dla fanów sportów zimowych. W Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji pojawiło się aż pięć kwalifikacji, które pozwolą zainteresowanym uzyskać certyfikaty przydatne do prowadzenia szkoleń z jazdy na nartach i desce snowboardowej.

Nordic walking w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji

Włączenie do ZSK kwalifikacji „Przeprowadzanie zajęć z nordic walkingu” powinna zainteresować wszystkich, którzy interesują się aktywnie spędzanym czasem. Osoby chcące prowadzić grupy związane z nordic walkingiem będą mogły potwierdzić swoje umiejętności uzyskując odpowiedni certyfikat. Kwalifikację włączyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

WYNIKI III NABORU NA PZZJ

III nabór na listę podmiotów uprawnionych do pełnienia funkcji zewnętrznego zapewniania jakości (PZZJ) wobec instytucji certyfikujących, został ogłoszony przez Ministra Edukacji i Nauki 30 grudnia 2021 r. Wnioski można było składać od 1 lutego do 18 marca 2022 r.

Znasz się na budowaniu wizerunku? Ta kwalifikacja może cię zainteresować

Osoby chcące potwierdzić certyfikatem swoją wiedzę i umiejętności związane z zajmowaniem się wizerunkiem firm, od teraz w ZSK znajdą włączoną kwalifikację "Budowanie wizerunku pracodawcy (employer branding)".

"Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację" - zapoznaj się z publikacją

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją zatytułowaną "Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację". Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?

Zapraszamy na trzecie seminarium online dla IC

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na spotkania informacyjne online dotyczące projektowania walidacji i certyfikowania oraz roli instytucji certyfikującej w ZSK. Spotkania dedykowane są przedstawicielom podmiotów, które uzyskały uprawnienia do certyfikowania oraz tych, które przygotowują się do roli IC w ZSK (złożyły lub zamierzają złożyć stosowny wniosek w ZRK).

Podkategorie