×

Trzy kolejne kwalifikacje włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji!

„Fryzjer – Dyplom mistrzowski”, „Wizażystka/Stylistka – Dyplom mistrzowski” i „Wizażystka/Stylistka – Świadectwo czeladnicze” – to trzy nowe kwalifikacje rynkowe włączone do ZSK.


Fryzjer – Dyplom mistrzowski

Osoba posiadająca kwalifikację „Fryzjer – Mistrz” doradzi wybór odpowiedniej fryzury, doradzi kolorystykę i zaproponuje odpowiednie modyfikacje. Dyplomowany mistrz fryzjerstwa wykona czesanie, strzyżenie oraz trwałą ondulację włosów i wszelkiego rodzaju koloryzacje – farbowanie, rozjaśnianie, tworzenie pasemek, balejaż, dekoloryzację. Stworzy fryzury okolicznościowe na specjalne okazje, takie jak śluby, komunie, chrzciny, bale karnawałowe. Wykona także fryzury awangardowe, epokowe i teatralne.

Więcej informacji o wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach potrzebnych do uzyskania tej kwalifikacji można znaleźć w obwieszczeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 25 maja 2018 r.

Wizażystka/Stylistka – Dyplom mistrzowski  i  Wizażystka/Stylistka – Świadectwo czeladnicze

Osoba posiadająca dyplom mistrzowski w zawodzie wizażystka/stylistka jest gotowa do prowadzenia szkoleń i doradztwa z zakresu kształtowania całościowego wizerunku osób w różnym wieku oraz pełniących różne funkcje społeczne i zawodowe. Na podstawie rozmowy z klientem proponuje spójny wizerunek, obejmujący m.in. kształt fryzury oraz kolorystykę makijażu, garderoby i dodatków. Rozpoznaje niedoskonałości cery i urody, proponuje oraz – przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych technik – wykonuje makijaż korygujący, a także kamuflujący.

 Więcej informacji o wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach potrzebnych do uzyskania kwalifikacji „Wizażystka/Stylistka – Dyplom mistrzowski” i „Wizażystka/Stylistka – Świadectwo czeladnicze” można znaleźć w obwieszczeniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 25 maja 2018 r.:

„Wizażystka/Stylistka – Dyplom mistrzowski”

„Wizażystka/Stylistka – Świadectwo czeladnicze”